Skyrybų advokatai Kaune – teikiamos paslaugos skyrybų ir šeimos teisės klausimais
Teikiame skyrybų ir kitas šeimos teisės paslaugas Kaune ir kituose miestuose. Konsultuojame skyrybų ir šeimos teisės klausimais, rengiame procesinius dokumentus, atstovaujame klientų interesus mediacijoje, teismuose ir kitose institucijose.
Dokumentus rengiame po išsamios konsultacijos ir pagal individualius klientų poreikius. Skyrybų advokatai suteikia išsamią informaciją dėl santuokos nutraukimo, tarpininkauja ir padeda klientams surasti taikų kompromisą, o nepavykus susitarti taikiai, atstovauja klientus skyrybų procese ginčo teisenos tvarka Kaune ir kituose miestuose. Trumpas ir efektyvus skyrybų procesas – mūsų veiklos prioritetas.
Taip pat teikiame skyrybų paslaugas ir dirbame su klientais, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje. Suteikiame informaciją dėl galimo santuokos nutraukimo proceso vykdymo Lietuvoje ir parengiame reikiamus dokumentus.
Skyrybų advokatai Kaune yra pasiekiami ir Jūs kreiptis galite šiais būdais: a) sutarus laiką atvykti į kontorą, adresu Kęstučio g. 59-12, Kaunas; b) pateikti užklausą elektroniniu paštu info@advokataikaune.lt; c) paskambinti žemiau nurodytu telefonu. Gavus Jūsų užklausą, su Jumis susisieksime dėl tolimesnės informacijos ar veiksmų.
Daugiau apie galimus skyrybų variantus:
Nuo 2023 m. sausio mėn. 1 d. įsigaliojo LR Civilinio kodekso pakeitimai, kurie numato, jog kai: 1) sutuoktiniai neturi bendrų nepilnamečių vaikų ir 2) daugiau negu metus netvarko bendro ūkio ir negyvena santuokinio gyvenimo, jie santuoką gali nutraukti pateikdami notarui sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių ir rašytinį patvirtinimą dėl negyvenimo kartu daugiau nei vienerius metus.
Esant aukščiau nurodytoms sąlygoms, santuoka bendru sutuoktinių sutikimu nutraukiama notarine tvarka, notarui patvirtinant sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių įsigalioja kitą darbo dieną po jos notarinio patvirtinimo dienos. Tokiu būdu sutuoktiniams nereikia kreiptis į teismą. Kaip jau nurodyta, šis būdas galimas tik neturint nepilnamečių vaikų ir negyvenant daugiau nei metus.
Notarai įprastai paprašo klientų pateikti pažymas iš VĮ „Regitros”, banko sąskaitų išrašus, turimus įsipareigojimus patvirtinančius dokumentus, pranešimus kreditoriams apie santuokos nutraukimą, pareiškimą dėl negyvenimo kartu ir parengtą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių.
Klientų prašymu surenkame reikiamus išrašus, parengiame minėtus dokumentus ir juos pateikiame tiesiogiai klientui arba notarui.
Santuokos nutraukimas bendru susitarimu per teismą galimas, kai sutuoktiniai sutaria dėl santuokos nutraukimo sąlygų ir: 1) turi nepilnamečių vaikų; arba 2) negyvena kartu trumpiau nei vienerius metus. Kaip ir santuokos nutraukimas per notarą, sutuoktiniams sutariant, tai yra paprastas, efektyvus ir pigus skyrybų būdas. Sutuoktiniai turi susitarti ir pasirašyti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kurioje aptariamos turtinės ir ne turtinės sutuoktinių tarpusavio pareigos po santuokos nutraukimo.
Sutuoktiniai turi susitarti dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos, išlaikymo dydžio, bendravimo tvarkos, bendro turto pasidalijimo ir turimų įsipareigojimų tolimesnio vykdymo.
Skyrybų dokumentai parengiami ir pateikiami teismui per 3 – 6 darbo dienas. Teismo procesas įprastai trunka: 30 d. iki teismo sprendimo priėmimo ir dar 30 d. teismo sprendimo įsiteisėjimo terminas. Teismui reikia pateikti: santuokos liudijimą, vaikų gimimo liudijimus, išrašus apie abiejų sutuoktinių turimą nekilnojamąjį turtą ir transporto priemones, informaciją apie turimus kreditorius, pranešimus kreditoriams.
Klientams padedame nutraukti santuoką viso proceso metu: nuo pirminės konsultacijos iki galutinio įsiteisėjusio teismo sprendimo gavimo. Klientų vardu surenkame išrašus iš registrų, parengiame sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, pareiškimą teismui dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu, išsiunčiame pranešimus kreditoriams, pateikiame dokumentus teismui ir sekame procesą. Sekdami vykstantį procesą klientams suteikiame informaciją, jeigu prireikia papildomos informacijos ar dokumentų patikslinimo. Informuojame klientus apie priimtą sprendimą.
Nepavykus pasiekti taikaus susitarimo dėl santuokos nutraukimo, sutuoktiniai gali nutraukti santuoką dėl vieno (abiejų) sutuoktinių kaltės.
Šiuo atveju yra pradedama civilinė byla ginčo teisenos tvarka, kurioje išsprendžiami visi su santuokos nutraukimu susiję juridiniai klausimai. Santuokos nutraukimas ginčo teisenos tvarka yra galimas tik atlikus privalomąją mediaciją.
Privalomosios mediacijos paskirtis šeimos teisės bylose – padėti šalims surasti taikų kompromisą ir santuoką nutraukti bendru susitarimu per notarą arba per teismą. Mediacijai nepasiekus norimo rezultato ar neįvykus, sutuoktiniai turi teisę santuoką nutraukti per teismą.
Skyrybas tokiu atveju inicijuoja vienas iš sutuoktinių, kuris teikia teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo ir susijusių klausimų išsprendimo.
Suteikiame klientams konsultaciją dėl santuokos nutraukimo būdu ir konkrečios kliento situacijos, rengiame ieškinius ir atstovaujame klientus teisme, įskaitant ir įvairiais aspektais sudėtingas skyrybų bylas.
Tai išimtinis santuokos nutraukimo būdas, kuris gali būti taikomas tik esant vienai iš Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtintų sąlygų:
1) sutuoktiniai gyvena skyrium (teismo patvirtinta separacija) daugiau nei vienerius metus;
2) vienas sutuoktinis pripažintas teismo sprendimu neveiksniu po santuokos sudarymo;
3) vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas nežinia kur esančiu;
4) vienas sutuoktinis atlieka laisvės atėmimo bausmę ilgiau nei vienerius metus už netyčinį nusikaltimą.
Tai nėra dažnas skyrybų būdas ir yra galimas tik esant aukščiau nurodytoms sąlygoms.
Teikiamų skyrybų ir šeimos teisės paslaugų sąrašas:
- Dokumentų rengimas santuokos nutraukimui per notarą;
- Santuokos nutraukimas (skyrybos) bendru susitarimu;
- Santuokos nutraukimas (skyrybos) dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės (ginčo tvarka);
- Santuokos nutraukimas (skyrybos) dėl vieno sutuoktinio prašymu;
- Santuokos nutraukimui reikalingų dokumentų surinkimas, rengimas ir atstovavimas teisme;
- Turto pasidalijimo klausimai (sutuoktinių turto pasidalijimo sutartis; sutarties nutraukimas, pakeitimai);
- Sutuoktinių tarpusavio ir vaikų išlaikymo klausimai (išlaikymo priteisimas; išlaikymo dydžio pakeitimas);
- Vaiko gyvenamosios vietos ir bendravimo su vaiku tvarkos nustatymas;
- Tėvystės pripažinimas ir tėvystės nuginčijimas;
- Sugyventinių (asmenų gyvenančių nesusituokus) įgyto turto pripažinimas bendrąja dalinę nuosavybe;
- Kreditorinių reikalavimų ir prieštaravimų pareiškimas sutuoktiniams;
- Kiti šeimos teisės klausimai.
Padedame išspręsti išlaikymo (alimentų) dydžio nustatymo klausimus Kaune, tiek bendru šalių susitarimu, tiek ginčo teisenos tvarka.
Skyrybų paslaugų kaina
Skyrybų paslaugų kaina priklauso nuo teikiamų teisinių paslaugų pobūdžio ir apimties – santuoka nutraukiama bendru sutikimu ar ginčo tvarka, taip pat nuo sutuoktinių turimų tarpusavio klausimų skaičiaus ir sudėtingumo.
Teikdami skyrybų paslaugas orientuojamės į siekiamą rezultatą ir siekiame, jog esant galimybei, skyrybų procesas būtų trumpas ir efektyvus. Tai leidžia mums pasiūlyti klientams prieinamą skyrybų paslaugų kainą, o klientams leidžia sutaupyti laiko ir pinigų.
Orientacinė skyrybų bendru sutuoktinių sutarimu kaina: 280 – 380 Eur. Į šią kainą įeina: konsultacija susitikimo metu, pažymų iš registrų surinkimas, dokumentų parengimas ir derinimas, pateikimas teismui, prireikus vėlesnis dokumentų koregavimas.
Orientacinė ieškinio dėl santuokos nutraukimo dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės parengimo kaina: 350-600 Eur.
Dėl tikslios Jus dominančių skyrybų paslaugų kainos, prašome teirautis nurodytais kontaktiniais duomenimis.